ELEKTRİKLİ SU ISITICILARI

Kurumsal

Dimitri HACOPULOS ve Koço HACOPULOS kuzenlerinin isimlerinin ilk iki harfi verilerek kurulan “ DİKO” firması, 1942 yılında beyaz eşya sektöründe, üretim faaliyetlerine başlamıştır. İlk üretimini mutfak eşyaları alanında başlatan Diko, elektrikli mini fırın ve ütü imalatıyla üretim portföyünü çeşitlendirmiştir.

1949 yılında sektörde bir ilk gerçekleştirilmiş ve o yıllarda Türkiye’ ye ithal olarak giren elektrikli termosifonlar, ilk defa Diko tarafından üretilmiş ve sektöre yeni bir ürün kazandırılmıştır.

1964 yılında dönemin Demokrat Parti Milletvekili olan oğul Aleko HACOPULOS, elektrikli termosifon imalatını, sektöründe devam ettirmiştir.

1978 yılından itibaren firma Poli KURTEŞOĞLU yönetimine geçmiş, 1986 yılında ise DİKO Elektrikli Cihazlar San. ve Tic. A.Ş. ünvanı ile anonim şirket olarak günümüze kadar mevcudiyetini korumuştur.

Diko A.Ş.,“1949 yılından beri Sıcak Hizmet” anlayışıyla domestik duvar tipi, endüstriyel yer tipi, özellikli bir ürün olan serpantinli termosifon (Termo-Boyler), serpantinli süper boyler gibi ısıtıcılarla, 10 litreden 2000 litre kapasiteye kadar ürün portföyünü daha da geliştirerek, koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Sertifikalar

bos

Ürün Galerisi

« 1 arasında 3 »